Дневни Архиви: 19/11/2021 | 15:29

На веб сајтот на Алфа има стари информации за програмската шема

Доколку сакате да се информирате за програмската шема на Алфа телевизија и го посетите нејзиниот веб сајт, тогаш сигурно ќе добиете погрешна информација. На веб страната на телевизијата во делот за “Програма” сè уште стои турската серија “1001 ноќ” која веќе три месеци е завршена и не се прикажува на …

Повеќе »

Ноќно викенд кино на Телма со три бразилски драми

петок (19. ноември 2021) – “Busca”, 22.40 часот За време на викендот на неговиот 15-ти роденден, Педро патува, но не се враќа. Неговиот татко – доктор Тео Гаделха (35) тргнува да го најде и да го врати дома. Ненадејното и необјасниво исчезнување на неговиот син е последниот удар нво неговиот …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!