Дневни Архиви: 18/11/2021 | 21:45

Фото | Љубовта од „Викторија“ ја пренесоа и во приватниот живот

Харизматична и талентирана. Ја шармира публиката во телевизиската сага “Доктор Ху”, каде што три сезони ја глумеше Клара Освалд, сопатник на главниот јунак во патувањето низ времето. Од серијата излегува поради помпезно најавуваниот нов проект – Викторија. Џена Колман е глумицата која го доловува ликот на познатата кралица покажувајќи го …

Повеќе »

Прекинати емисиите на Алфа, а вестите останаа без презентери

Се повторува ли ситуацијата со Алфа што ја беше снашла во август годинава кога вработените беа во предупредувачки штрајк поради неисплата на плати? Сега, средина на ноември, нешто налик истото. Вестите неколку дена се само со тон и инсерти, без новинарски прилози и без презентери, а со времетраење од десетина …

Повеќе »

Средба на Бобан Милошески и градоначалничката Кариќ во Сараево

Во Сараево, сопственикот на Авалон Продукција, Бобан Милошески, имаше средба со градоначалничката Бенјамина Кариќ. На средбата, градоначалничката се заблагодари што Авалон го носи СТИНГ во Сараево и изрази подготвеност од градот и голема желба со сите негови ресурси во иднина, Авалон да работи што е можно повеќе концерти таму. Од …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!