Дневни Архиви: 17/11/2021 | 22:01

Нова серија на Сител за истрагите на „Детективката Меклејн“

Овој ноември во послеполноќниот термин Сител ќе ја емитува американско – канадската серија за “Детективката Меклејн”. Низ 10 продолженија ја следиме приказната за Алисон која ќе мора да направи баланс меѓу работата и семејството кое го сочинуваат сопругот Мет и тинејџерите Рејчел и Џеф. Животот на Алисон се менува кога …

Повеќе »

Еколошко интерактивно шоу со Весна Бејби и Џамбазов на Телма

Еминентните актери Весна Петрушевска и Игор Џамбазов во улога на водители на еколошкото шоу Агенда 21, во продукција на КМК. Емисијата ветува добра забава, факти и повик за акција за ублажување на климатските промени, глобалното затоплување и деструктивноста кон природата од страна на човекот. – Сигурна сум дека шоуто Агенда …

Повеќе »

Откриваме дали ќе продолжат хит сериите „Горка земја“ и „Забрането јаболко“

Изминатиот период до нашата редакција стигнаа многу прашања на гледачи кои ги интересира дали и кога ќе продолжат со емитување хит сериите “Забрането јаболко” и “Горка земја”. Ве информираме дека и двете серии со нови продолженија ќе продолжат оваа сезона, а за точните датуми на емитување, навремено ќе ве известиме …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!