Почетна / Серии / Нова серија на Сител за истрагите на „Детективката Меклејн“
00.30 часот, термин за процедурални серии на Сител

Нова серија на Сител за истрагите на „Детективката Меклејн“

Овој ноември во послеполноќниот термин Сител ќе ја емитува американско – канадската серија за “Детективката Меклејн”.

Низ 10 продолженија ја следиме приказната за Алисон која ќе мора да направи баланс меѓу работата и семејството кое го сочинуваат сопругот Мет и тинејџерите Рејчел и Џеф.

Животот на Алисон се менува кога нејзиниот брат е уапсен, а внуците доаѓаат да живеат со неа.

Покрај тоа што ќе мора да справува со сите тие деца, таа ќе треба со нејзиниот колега Дејвид да реши низа криминални случаи како кражба на аптека, убиство на кафеанџија, смрт на познат бизнисмен итн.

 Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова српска хумористична серија за викенд на Канал 5

Кои се луѓето кои најдобро можат да ве разберат, да ви помогнат…со кои можете да …

error: Содржината е заштитена!