Почетна / Телевизија / Светскиот магазин „eYs“ од Австралија со ново признание за Канал 5

Светскиот магазин „eYs“ од Австралија со ново признание за Канал 5

„eYs Global, eYs Magazine“ годишно им оддава почит на поединци, групи и организации кои создаваат глобално влијание преку нивната страст и визија, покривајќи ги сите континенти на нашата планета. Огромна чест е за тимот на нашата Канал 5 да биде дел од ова семејство.


Наградата од еYs Global магазинот за Канал 5 ТВ и директорот Иван Мирчевски беше соопштена од основачот на „eYs“ магазинот Јасмина Сидеровски, која при тоа издвои:

„Честитки, Иван Мирчевски и Канал 5 ТВ Македонија, за вашата извонредност во глобалната заедница. Вие сте витална движечка сила за медиумските организации. Добивте признание за вашата истакната извонредност“, стои меѓу другото во соопштението.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Браво за Канал 5 – со осуда на одвратен говор кон Македонците

FB страната на Канал 5 ТВ е често посетувана од бугарски читатели кои често користат …

error: Содржината е заштитена!