Почетна / Забава / „Самун Ем Татлија 2014“ – 17, 18, 19 октомври

„Самун Ем Татлија 2014“ – 17, 18, 19 октомври

 

Oпштина Радовиш и оваа година традиционално во деновите 17-ти, 18-ти и 19-ти октомври,за сите сладокусци на добра храна и забава, ја организира својата најголема манифестација – „САМУН ЕМ ТАТЛИЈА 2014“.

 

 Манифестацијата ќе се одржи на Плоштадот „Свети Спасо Радовишки“, а предвидена е богата културно забавна програма. Петок 17-ти – Најдобрите музички таленти на Радовиш,а за крај на првата вечер голем концерт на македонската поп звезда ЕЛЕНА РИСТЕВСКА. Сабота 18-ти – Настап на Распеани Радовишани, Трио Гранде,Бистри Извори со Ванчо Тарабунов, Јордан Митев, УСКА КАН & Сашо Гигов Гиш и Легендите „ХАРИ МАТА ХАРИ“. Недела 19-ти – Соња Тарчуловска, Елена Велевска, Благица Павловска и Сузана Спасовска и Ритам Бенд.

 

 

Дозволен е само еден оправдан – се друго е неоправдано!
„САМУН ЕМ ТАТЛИЈА“ – РАДОВИШ

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Лидија Вукичевиќ: Не сакав и не се соблеков пред Никола Којо

Иако длабоко загази во шестата деценија од својот живот, актерката Лидија Вукичевиќ и понатаму важи …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!