Дневни Архиви: 27/09/2021 | 20:37

Полицискиот процедурал „Major crimes“ оваа сезона на Телма

Оваа сезона 2021/2022, во прајмтајм на Телма ќе се прикажува американската полициска серија “Тешки злосторства”. Се работи за спин оф на “Разоткривање” (The Closer), која пред неколку години исто така беше емитирана на оваа фреквенција. Со ненадејното заминување на заменик -шефот на полицискиот оддел во Лос Анџелес,  Шерон Рејдор се …

Повеќе »

Од утринска на Сител, Јана станува дел од спортската редакција на Телма

Ова е место за спортските фанови, но и за сите оние кои се во потрага по мотивација, а ќе ја пронајдат во приказните на сјајните имиња од спортската сцена затоа што во спортот не е важно само да учествуваш, важно е да победиш, но најважно е да покажеш/понудиш/примениш ферплеј. Нова …

Повеќе »

„Брза кујна“ се враќа на Сител со нова сезона 2021/2022

Започнува новата 7-ма сезона во која ќе видиме нови кујни и многу изненадувања за натпреварувачите и за гледачите. Тимот на емисијата непроменет што значи дека и понатаму со вас остануваат незаменливите шеф Марк и шеф Никола и Сања како водителка и домаќинка на најгледаното кулинарско шоу “Брза кујна”. Од понеделник …

Повеќе »

„Топ тема“ се враќа на Телма со нова сезона 2021/2022

Од понеделник (27 септември) на телевизија Телма започнува новата сезона од познатата политичко дебатна емисија “Топ тема” во 19.15 часот, веднаш по централните вести. Боби Христов, Снежана Лупевска Созен, Наташа Стојановска и Сања Васиќ ќе бидат домаќини на многу познати личности од јавниот, политичкиот и граѓанскиот сектор за кои и …

Повеќе »

Водителката од “Брза кујна” со трансфер во утринската на Канал 5

Нов член во екипата на утринската програма на Канал 5. Покрај добропознатиот Роберт Јанков, како и Љубица Јаневска, Вера Мештеровиќ и Јелена Спенџарска, во тимот на “Здраво Македонијо” доаѓа и Александра Илиевска. Шармантната Александра ни е позната од “Брза кујна” на Сител, но по завршеток на породилното, таа станува дел …

Повеќе »

Медицинската драма за „Добриот доктор“ стартува на Сител

Од денеска на Сител телевизија започнува нова турска серија. “Добриот доктор” е адаптација на позната корејска серија, а помладите гледачи ја погледнале и американската верзија “Good doctor”. Серија за докторот чудо кој со својот талент ќе ги сруши сите табуа и предрасуди за оние поинаквите, оние несфатените и обесправените. Од …

Повеќе »

Од сега, спортската драма „Шампион“ за викенди на Сител

Турската спортска драма “Шампион” од сега ќе се емитува само сабота и недела во стандардниот термин од 21.25 часот. Во следните и последни недели на емитување, дознајте ја разврската за животната приказна на болното детенце и пожртвуваноста на неговиот татко шампион. Во борбата за здравјето на своето најмило, сенките од …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!