Дневни Архиви: 12/09/2021 | 20:32

Рекорд | „Немирно лето“ ја надмина и „Game of thrones“ на Твитер

Популарната романса за Еда и Ерхан заврши со емитување во Турција. На 8 септември на турскиот Фокс беше прикажано финалето на “Немирно лето” која ја следиме секоја вечер само на Сител. Романтичната комедија се смета за една од најуспешните кога се работи за турските продукции токму поради големата хемија која …

Повеќе »

Фотографии од последните денови од снимањето на „Немирно лето“

На 8 септември, во Турција беше емитувана последната епизода од романтичната хит комедија “Немирно лето” која гледачите во Македонија ја следат секоја вечер на Сител во 19.45 часот. А само пред неколку седмици беа снимени и последните сцени од серијата. Дружењето заврши и за актерите кои со необични фотографии на …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!