Почетна / Телевизија / ТВ Лица / Водителката од “Брза кујна” со трансфер во утринската на Канал 5

Водителката од “Брза кујна” со трансфер во утринската на Канал 5

Нов член во екипата на утринската програма на Канал 5. Покрај добропознатиот Роберт Јанков, како и Љубица Јаневска, Вера Мештеровиќ и Јелена Спенџарска, во тимот на “Здраво Македонијо” доаѓа и Александра Илиевска.

Шармантната Александра ни е позната од “Брза кујна” на Сител, но по завршеток на породилното, таа станува дел од Канал 5 телевизија.  “Здраво Македонијо” секое утро од сега ќе ви посакува и Александра.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мишко си заминува од ТВ 24 : Почнаа да дуваат чудни ветришта

Мишко Иванов, долгогодишен новинар во ТВ24 и автор на “Патот до успехот” ја информираше јавноста …

error: Содржината е заштитена!