Дневни Архиви: 10/09/2021 | 07:41

Руска мелодрама за една балерина на МТМ и регионалните тв

Од 13 септември во 17.45 часот на прва скопска МТМ телевизија започнува со емитување руската мелодрама “Семејни вредности”, претходно емитувана на Нова, Тера и Алфа. На МТМ ќе се емитува секој работен ден со реприза во 21 часот и неделен омнибус за викендите. Татјана е талентирана и трудољубива примабалерина на …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!