Дневни Архиви: 15/09/2021 | 16:11

Продолжува контактната програма на Телма со нова водителка

По едногодишна пауза, продолжува контактната програма на ТВ Телма. Од понеделник до петок во 17.30 часот ќе се емитува “Црвена линија”. Водител на оваа сезона е Тина Таутовиќ (Бело глувче) наместо Гоце Андреевски кој замина од Телма и стана портпарол на МВР. И во новата сезона од емисијата, гледачите ќе …

Повеќе »

„Додека селото спие“, руска мелодрама секое попладне на ТВ 24

Од понеделник до петок во 17.45 часот на ТВ 24 ќе се емитува “Додека селото спие”, руска теленовела снимена во 2013-та година во 270 продолженија. Во продолжение прочитајте ја сторијата за една голема руска љубов : Во едно зафрлено козачко село живее прекрасната млада селанка Мариса Сотник, израсната покрај неизмерната …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!