Почетна / Сапуници / Медицинската драма за „Добриот доктор“ стартува на Сител

Медицинската драма за „Добриот доктор“ стартува на Сител

Од денеска на Сител телевизија започнува нова турска серија. “Добриот доктор” е адаптација на позната корејска серија, а помладите гледачи ја погледнале и американската верзија “Good doctor”.

Серија за докторот чудо кој со својот талент ќе ги сруши сите табуа и предрасуди за оние поинаквите, оние несфатените и обесправените. Од понеделник до петок во 21.25 часот, стартува “Добриот доктор”.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Се разведе Мехди од турската серија на Сител, „Мојот дом“

Познатиот турски актер Ибрахим Челиккол се разведе. Ѕвездата на Ифет, Татко и синови, Специјалци, Црно …

error: Содржината е заштитена!