Дневни Архиви: 02/09/2021 | 20:29

На Канал 5 доаѓа „Одмазда“, серија од срцето на Анадолија

Во срцето на Анадолија, далеку на Истокот се раѓа безвременска приказна за една голема љубов родена од поривот на една голема омраза. “Одмазда” е серија во која љубовта ќе стане заробеничка на строгите правила на традицијата и ќе тлее под страшните окови на суровоста. Аманетот даден во име на љубовта …

Повеќе »

Фото | Никогаш посекси – Каролина покажа што е стил и гламур

Најдобрата македонска пејачка и најстилски облечената ѕвезда на македонската естрада повторно заблеска, посилно од било кога. Каролина буквално “растури” ! Со стајлинг подготвен од нејзината долгогодишна соработничка Цаци Паковска, пејачката изгледаше совршено на нејзините последни јавни настапи на Карпошово културно лето во Скопје и на Меѓународниот тамбурашки фестивал во Куманово. …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!