Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Видео | Кристијан се пласираше во 5. круг на Гранд со песна од Тоше

Видео | Кристијан се пласираше во 5. круг на Гранд со песна од Тоше

Во последната емисија на „Звезда Гранда“, емитувана вчеравечер (27.02.2021), видовме фантастичен дуел помеѓу нашиот Кристијан Марковски (25) од Гевгелија, чиј ментор беше Јелена Карлеуша и кандидатот на Марија Шерифовиќ, Садик Хасановиќ (19) од Сребреник.

Кристијан ги отпеа песните „Остани“ од Горан Каран и „Кој ти ги гризе образите“ од Тоше Проески, иако дел од жирито со свои критики за песната на Тоше.

Кандидатот број еден се откажа во втората песна кога го слушна противникот. Садик, ти беше супер, честитки, можеби имаше малку премногу сила.  – рече Ана.

Кандидат број еден, прво зошто не гласав … Дали има кандидат од Македонија што не ја пее песната „Кој ти ги гризе образите“? – праша Босанaц.
Не е така! Кандидати од Македонија пееја и други песни од Тоше – додаде Поповиќ.

Ајде, Поповиќ, дозволи ми да разговарам, не биди дрвен адвокат! Не бевте поканети овде, затоа нема да се расправам – се спротистави Босанaц.

По ова, во студиото имаше жестока дискусија, бидејќи Карлеуша тврдеше дека Садик пее премногу агресивно, Бекута се согласи со неа, додека на другите членови на жирито навистина им се допадна настапот на Садик. Сепак на крајот, Македонецот успеа да се пласира во следната фаза од натрреварот, заедно со неговиот ривал. Во продолжение, погледнете како звучеше Македонецот во дуелот :

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Прочитајте по колку години имаат финалистите во „Ѕвездите на Гранд“

Вечерва, 8 јуни, 21 часот – финале на оваа сезона од најгледаното телевизиско шоу “Ѕвездите …

error: Содржината е заштитена!