Почетна / Сапуници / 50-те најпопуларни теленовели | 28/50

50-те најпопуларни теленовели | 28/50

 

Ве запознаваме со 50-те најпопуларни теленовели на сите времиња. Краток опис на теленовелата, со неколку податоци за истата. Уживајте!

 

 

28. Mirada de Mujer – Женски поглед
(Мексико, 1997)

Улоги: Angelica Aragon, Ari Telch, Fernando Lujan, Barbara Mori.

Најдобрата и најгледаната теленовела на Ацтека. Теленовела која не само во Мексико, туку рушеше рекорди насекаде во Латинска Америка, Русија и САД. Токму поради оваа теленовела Барбара Мори стекна интернационална слава, а и самата Телевиса ја посака во своите редови. Пред неколку години снимен е римејк на оваа теленовела под името Victoria.

 

 

 

Јовица Крстевски | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

За празниците, „Аманет“ со маратонско емитување на Канал 5

Во празничните денови, Канал 5 телевизија ви нуди двојно уживање со маратонската сапуница “Аманет”. Од …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!