Почетна / Сапуници / Фото | Злобната свекрва од „Ветување“ во серијата глуми со својот син

Фото | Злобната свекрва од „Ветување“ во серијата глуми со својот син

Ѓул Арџдан е турска актерка, која ја гледаме во улогата на злобната свекрва Џавидан во турската сапуница на Канал 5 – “Ветување”. За многумина од гледачите, таа е омразен лик затоа што прави буквално сè за да ја избрка својата снаа Рејхан од животот на нивното богато семејство.

Актерката е родена на 20 октомври 1959 година во Анкара, каде и дипломира на Државниот конзерваториум. Таа се омажила за актерот и комичар Атила Арјан со кого имаат четири деца – Шебенем, Бараш, Јозгур и Чаара.

Во серијата, таа соработува и со својот вистински син, кој ја игра улогата на Сефер.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Почина незаборавната Шахика, негативката во „Забрането јаболко“

Неверојатен пресврт во најновата епизода од популарната гламурозна драма “Забрането јаболко”. Серијата која постави високи …

error: Содржината е заштитена!