Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Адреналин на снег и семејна забава без здив во „Wipeout“ на Сител
Зимски авантури во новата сезона од "Wipeout" на Сител

Адреналин на снег и семејна забава без здив во „Wipeout“ на Сител

Секоја сабота во 14.55 часот на Сител телевизија ќе се емитуваат нови возбудливи и адреналински епизоди на популарното шоу “Вајпаут”.

Овој пат британската, зимска сезона од познатото гејм шоу каде што на натпреварувачите немилосрдно им се поставуваат секакви препреки кои што ке им го попречат патот за да стигнат до целта.

Интересна семејна забава за оние што се подготвени да ја доживеат големата авантура на “Вајпаут”. 12 зимски продолженија низ кои во снегот и мразот, натпреварувачите ќе се обидат да ги поминат сите сурови сопки и да стигнат до Вајпаут зоната.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | За 200.000 евра хонорар, Цеца блесна на снимањето на „Гранд“

Новата сезона од “Ѕвездите на Гранд” започнува во сабота на 18-ти септември. За помалку од …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!