Почетна / Серии / „Teen Angels“ го одржаа своето последно шоу

„Teen Angels“ го одржаа своето последно шоу

 

Вчеравечер популарната музичка група „Teen Angels“ во Кордоба го одржа последното концертно шоу. Менаџерот јавува дека токму ова шоу значи крај за музичката приказна на Ангелите. Крајот на аргентинскиот бенд беше најавен уште на почетокот на оваа година. На последното шоу младите ѕвезди се претставија со песните од нивните почетоци, а завршија со своите најголеми хитови. Шоуто беше наречено „Збогување“ (Adios), а билетите за истото чинеа од 190 до 320 долари. Низ фотографиите погледнете како изгледаше спектаклот. Последната сезона од „Casi Angeles“ почнува на 5. ноември на Сител телевизија.

 

Треба да се знае:

Првиот состав на бендот не изгледаше вака. На местото на Рочи Игарзабал (Валерија во серијата), претходно беше Еухенија Суарез (Хасмин), но таа подоцна ја напушта групата и оваа доаѓа на нејзино место.

 

 

{gallery}102012/Teen-angels{/gallery}

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Децата учат и се дружат со „Јана“ секое неделно утро на Канал 5

Секоја недела наутро во 10.20 часот, Канал 5 ќе ја емитува едукативната цртана серија „Јана“ …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!