Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / „Код“ со нова истрага за „Рекет“ и царинската контрола на отпад

„Код“ со нова истрага за „Рекет“ и царинската контрола на отпад

2 февруари на Телма, следува ново издание од “Код”. Оваа недела, Лупевска Созен и “Код” со детали за првата голема царинска контрола на отпад за горење. Има ли медицински работи во италијанскиот РДФ. Како камионџиите се заштитуваат за транспортот во Македонија, на отпадот за горење.

И за една друга тема која веќе подолго ја следиме. Како од рекламен флаер за Инвест ин Маседониа стаса до големата измама Рекет со обвинетиот Боки 13 кому животот му е загрозен. Пиштоли, фактури, кеш, политичари, бизнисмени- наредени во обвинението за Меѓународниот Сојуз.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кристина Арнаудова на Телма со ТВ проект од хуманитарен карактер

Заедно можеме да направиме големи нешта, само ако сакаме. Tоа го докажа и Кристина Арнаудова …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!