Почетна / Сапуници / Фото | Мурат од „Истанбулската“ се ожени со своја колешка

Фото | Мурат од „Истанбулската“ се ожени со своја колешка

Минатиот месец се ожени Беркај Хардал, или попознат како Мурат, најмладиот син на Есма од турската серија „Истанбулската невеста“.

Тој претходно беше во врска со колешката Хиро Којунчуоглу, која ја има улогата на слугинката Баде која е заљубена во него, но во реалноста нивната љубов не успеа иако си дадоа шанса два пати.

За нивната љубов, веќе пишувавме, но сепак младиот актер приватно се ожени со сосема друга актерка. Дилан Телкок е неговата избраничка, која ја гледавме во новелата “Мерием”.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Гледачите на „Женски рај“ зачудени – ТВ 24 и по втор пат ја укина серијата

ТВ 24 од денес нема да ја емитува италијанската сапунска драма “Женски рај” во 21 …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!