Почетна / Сапуници / Фото | Мурат од „Истанбулската“ се ожени со своја колешка

Фото | Мурат од „Истанбулската“ се ожени со своја колешка

Минатиот месец се ожени Беркај Хардал, или попознат како Мурат, најмладиот син на Есма од турската серија „Истанбулската невеста“.

Тој претходно беше во врска со колешката Хиро Којунчуоглу, која ја има улогата на слугинката Баде која е заљубена во него, но во реалноста нивната љубов не успеа иако си дадоа шанса два пати.

За нивната љубов, веќе пишувавме, но сепак младиот актер приватно се ожени со сосема друга актерка. Дилан Телкок е неговата избраничка, која ја гледавме во новелата “Мерием”.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Шениз од „Суровиот град“ – „жешка“ и сурова и приватно

Турската актерка Мине Тугај ја гледавме во улогата на опасната Шениз Карачај во турската драма …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!