Почетна / Филм / Крај на комичниот Телма викенд со „The man who killed don Quixote“

Крај на комичниот Телма викенд со „The man who killed don Quixote“

📅 недела, 15 јануари
⏰ 22:10 – Човекот што го уби Дон Кихот

Тоби, циничен, но наводно генијален филмски режисер се наоѓа себеси заробен во безобразните заблуди на еден стар шпански производител на чевли, кој верува дека е Дон Кихот.

Во текот на нивните комични и сè понадреални авантури, Тоби е принуден да се соочи со трагичните реперкусии на филмот што го снимил во својата идеалистичка младост – филм кој засекогаш ги промени надежите и соништата на едно мало шпанско село.

Може ли Тоби да се поправи и да си ја врати човечноста? Може ли Дон Кихот да го преживее своето лудило и претстојната смрт? Или љубовта ќе победи се?

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Британскиот хит „Slumdog Millionaire“ премиерно на МРТ 1

Петок (29 септември 2023), 21:05 часот, прв канал на МТВ „Милионер од гетото“ е приказна …

error: Содржината е заштитена!