Почетна / Серии / Бирографската драма за „Тајниот живот на Мерлин Монро“ на МТВ 1
Секоја сабота по централниот Дневник - мини серија на Прва

Бирографската драма за „Тајниот живот на Мерлин Монро“ на МТВ 1

Серијата ни ги открива најмрачните тајни на славната Мерилин Монро. Кели Гарнер ја глуми легендарната Мерилин Монро, а во улогата на нејзината мајка, која ја крие од јавноста поради болест, ќе ја видиме Сузан Сарандон. Младата Норма Џин Мортенсон живее осамено, без љубов и без мајка ѝ. И покрај сѐ, таа ќе „процвета“ во духовита, умна и амбициозна жена, која наскоро станува симбол на едно време.

Таа ужива во статусот на ѕвезда која очајнички бара одобрување и машка заштита. Надворешниот свет никогаш не успева да „допре“ до вистинската Мерилин, жена, која по многу нешта се разликува од својата јавна личност. Како станува сѐ пославна, сите нејзини 3 брака пропаѓаат, а таа не може да ги контролира своите внатрешни демони и менталната болест која ја наследила од мајка ѝ, кон која чувствува љубов, омраза и очајничка желба да ја спаси.

Серијата има 3 номинации за наградата „ЕМИ“, како и многу други награди и признанија. Во главните улоги ќе ги гледаме Кели Гарнер, Сузан Сарандон, Ембет Давид, а серијата ќе се емитува секоја сабота во 20.15 часот на МТВ 1.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Руските „Татковци“ во потера по терористи во нова викенд серија на Сител

Дванаесет средношколски одбојкарки се киднапирани додека се враќаат во Москва по натпреварот на Кипар каде …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!