Почетна / Серии / Акција и адреналин во „Chop shop“, секоја недела на Телма

Акција и адреналин во „Chop shop“, секоја недела на Телма

Откако е ослободен од затвор, Портер се обидува да тргне на прав пат, но неговото затворско искуство сепак го отежнува во таа намера и тој решава да се сврти кон она што го прави најдобро – крадење на автомобили. Така започнува соработка со Кејн, каде двајцата мора да се снаоѓаат во светот на црниот пазар: продавници, странски купувачи, политиката меѓу уличните банди итн.

Mини американска акција секоја недела на Телма во 20.55 часот, веднаш по “Гурманските приказни” на Драган Вучиќ.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Децата учат и се дружат со „Јана“ секое неделно утро на Канал 5

Секоја недела наутро во 10.20 часот, Канал 5 ќе ја емитува едукативната цртана серија „Јана“ …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!