Почетна / Живот / ТВ Пакет со хуманитарен апел – да помогнеме на 6-годишниот Јане !

ТВ Пакет со хуманитарен апел – да помогнеме на 6-годишниот Јане !

Почитувани читатели,

Време е за хуманост! Да не оставиме малечкиот Јане Николов сам да ја води битката со опаката болест, само со неговите најблиски. Да помогнеме сите онолку колку што можеме. Јане има само 6 годинки, знае дека е болен, но надежта во неговата душа нема да згасне и нема да дозволиме да згасне!

Јане треба да замине што поскоро на лекување во Турција и да ни се врати жив и здрав. За Јане СИТЕ да донираме! За неговото лекување со цел да го продолжиме неговото детство. Затоа, бидете ХУМАНИ, да спасиме еден детски живот. Знаеме дека тој мора да ја победи болеста, затоа на нас ни останува колку можеме повеќе да собереме средства за лекување. 🙏

Gepostet von Angela Krstova am Montag, 28. Oktober 2019

 

Во моментов, поради појава на компликации, кај детенцето е откажана функцијата на бубрезите и мора да лежи врзан за кревет. Родителот Игор отвори девизна сметка на која ќе може да уплаќаат и оние кои се надвор од државата. Како единствен и влијателен телевизиски портал, повикуваме и до сопствениците и директорите на телевизиите да се вклучат во големата хуманитарна акција, затоа што само сплотени, ќе може да помогнеме да се спаси младиот живот.

Во продолжение,  сметките за донирање.

Потсетување, денарската сметка за луѓе во Македонија е следнава :

290500018338167 , ТТК банка

 

 • Во срцата нe допира
  За трошка љубов, секој миг
  По една молитва.
  Децата се невини,
  Да учиме од нив
  За вербата и надежта.
  Нам ни треба да е жив
  Сонот што ги храни нив за спас!

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

24. Моден Викенд Скопје води на пат кон кружна иднина

Дваесет и четвртата сезона на најголемото модно случување во земјата, овојпат e во знакот на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!