Дневни Архиви: 10/04/2019 | 19:31

Стефан Величковски помина во 4. круг од шоуто на Гранд

Македонскиот натпреварувач Стефан Величковски блесна на големата „Гранд“ сцена со својот атрактивен изглед, а со моќниот вокал успеа да си обезбеди билет за четвртиот круг на ова популарно талент шоу. Величковски неколку дена пред настапот се пофали дека со целиот тим кој го води Вики Миљковиќ се комплетно подготвени. Тој …

Повеќе »

Видео | Пред 27 години беше создадена „Чудовиштата во нашиот град“

Познатите човечиња со големи уши беа вистински телевизиски хит во деведесетите. Оние кои пораснале со програмите на МТВ со носталгија и задоволство се сеќаваат на “Чудовиштата во нашиот град”, серијата снимена точно пред 27 години. Слатките човечиња се бореа против страшниот Црн Нерт, а капетанот Борила ги охрабруваше велејќи им …

Повеќе »