Дневни Архиви: 18/04/2019 | 18:47

Видео | Кандидатот во „Ѕвезда бр 1“ ги ‘утна’ и песната, но и чашката

Од понеделник до петок во 17.30 часот на 1 ТВ се емитуваат аудициите од новото домашно музичко шоу “Ѕвезда број 1”. Бане Томато, Елена Петреска, Жаре Бербер и 1 Тв во потрага по следниот талент во Македонија. Со почетокот на аудициите, се појавија и првите кандидати кои очигледно го ‘утнале’ …

Повеќе »

Телма со реприза на историската серија за познатите „Кенедиеви“

“Кенедиеви” повторно на Телма со уште една реприза. Овојпат, секој работен ден во 17.20 часот, ќе се потсетите на турбулентниот живот на познатата американска фамилија. Покрај 4-те награди ЕМИ (Barry Pepper за главна машка улога, шминка, фризура, звук), серијата во 2011. и 2012. година беше номинирана во повеќе категории за …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!