Дневни Архиви: 28/04/2019 | 09:40

Видео | Лила му го скрши јајцето на Стефан од „Ексклузив“

Екипата на 1 ТВ вчеравечер го дочека Христовото воскресение со граѓаните пред православните храмови во Скопје. Многу познати јанви личности се најдоа токму “фатени” од камерата на 1 ТВ и “Ексклузив”. Лила беше начекана пред Соборниот храм во Скопје каде традиционално секоја година со свеќа во рака го дочекува моментот …

Повеќе »

Јубилејниот концерт на Нокаут на СРЦ Кале велигденски на МТВ 1

НОКАУТ и Авалон Продукција после 20 години се вратија на местото каде што Нокаут го одржа првиот голем концерт во СРЦ Кале, во организација токму на Авалон Продукција. Во октомври минатата година се одржа големиот концерт на Нокаут, кој го снимаше Македонската телевизија. По повод големиот христијански празник Велигден, денеска …

Повеќе »

Големиот солистички концерт на Лозано за Велигден на ТВ 24

На големиот христијански празник, концертно уживање со Лозано на ТВ 24. Во 22.30 часот ќе се емитува концертот кој Влатко го одржа пред неколку недели во ВИП арената “Борис Трајковски” пред илјадниците фанови. Гости на концертниот спектакл беа момците од Некст Тајм, а голем дел од колегите како Каролина, Елена, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!