Почетна / Забава / Видео | Лила му го скрши јајцето на Стефан од „Ексклузив“

Видео | Лила му го скрши јајцето на Стефан од „Ексклузив“

Екипата на 1 ТВ вчеравечер го дочека Христовото воскресение со граѓаните пред православните храмови во Скопје. Многу познати јанви личности се најдоа токму “фатени” од камерата на 1 ТВ и “Ексклузив”. Лила беше начекана пред Соборниот храм во Скопје каде традиционално секоја година со свеќа во рака го дочекува моментот на воскресението.

Јајцата секогаш ги вапца сами, за Велигден ретко патува и се труди вечерта да ја помине дома, со најблиските пријатели. Погледнете го разговорот од видеото во продолжение, како и традиционалното кршење со јајца меѓу двајцата водители :

Ова е празник на љубовта и мирот, јајцето е симбол на едно ново раѓање. Ова е денот кога ја прославуваме победата на доброто над злото и на животот над смртта, ден кога повеќето треба да бидеме дома, вели таа за 1 ТВ.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Протест – пејачот на „Green day“ се откажува од државјанството на САД

Пејачот на панк-групата „Грин деј“, Били Џо Армстронг, пред посетителите на концертот во Лондон соопшти …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!