Дневни Архиви: 14/04/2019 | 11:57

Неочекуван пресврт oчекувајте во следните епизоди на „Фазилет“

Неверојатен пресврт во следните епизоди од вашата омилена серија “Ќерките на Фазилет”. Секоја вечер во 21.15 часот, веднаш по трогателната сага “Далеку од дома”, следете ги новите и уште повозбудливи епизоди од Фазилет. Шокантен тек на настаните. Неочекувани заплети. Драма што ќе ви ја заледи крвта. Љубов што ќе ви …

Повеќе »

Фото | По црномурестиот Рајан, сега Ноне си најде нов дечко

Ноне Неделковска на својот профил на Фејсбук објави фотографија со ново момче, објавува 1 ТВ. Станува збор за Урош Терзија, а Ноне под фотографијата стави „срце“. Ноне веќе подолго време работи како менаџер на брод, а пеењето го замени со патувања ширум светот. Џебната Венера, како што ја нарекуваше јавоста, …

Повеќе »

Претседателска дебата на Сител – Стево и Гога соочени со граѓаните

Денеска (14 април) со почеток во 16.30 часот ќе се емитува нова претседателска дебата, овојпат на Сител телевизија. Славица Арсова и Иван Кузмановски како домаќини на “Детектор” ќе ги соочат Стево Пендаровски, Блерим Река и Гордана Силјановска на само седум дена до изборите. Што планираат за подобрување на студентскиот живот, …

Повеќе »

Викенд забава за најмалите со најновите епизоди од Пепа на Сител

Секоја сабота и недела за почеток на детскиот блок на Сител се емитува најновата, шестта сезона од популарнaта детска серија за “Прасето Пепа”. Британската серија е наменета за деца од предучилишна возраст. Во најновите епизоди, кои паралелно се емитуваат и во Велика Британија следиме нови авантури на Пепа, нејзниот брат …

Повеќе »