Дневни Архиви: 07/04/2019 | 17:48

Сензација, скандали и драма на МТВ 1 со новата серија „UnREAL“

Петок, сабота и недела околу 21 часот – нова играна серија на првиот канал на МТВ. “Нереално” нѐ води во светот на снимањето на едно реално шоу, сите драми и скандали кои се случуваат зад камерите. Со емитување започнува на 12 април (петок). Ѕирнете во хаосот зад кулисите на снимањето …

Повеќе »

На 1 ТВ со др. Митов ќе ги лекуваме причините, а не последиците

“Др. Митов” е нова попладневна емисија на 1 ТВ која ќе се емитува секоја недела во 17 часот. Емисија за здравствените проблеми и како најлесно да се справиме со истите.  Д-р Александар Митов е магистер по јавно здравје и влијанија на животната средина врз здравјето. Дипломира медицина на Медицинскиот факултет …

Повеќе »