Почетна / Сапуници / Познати актери во нова драматична продукција на Алсат и на Сител

Познати актери во нова драматична продукција на Алсат и на Сител

Еден погрешен чекор ќе го разоткрие неговиот двоен живот. Приказна за напорите и искушенијата на човекот кои поради одлуките од минатото ќе се најде меѓу два огна, две жени, две ќерки и два сина. Татко растргнат меѓу две фамилии ќе мора да ја признае вистината затоа што во рацете на непризнатиот син лежи животот на оној другиот. Две фамилии, но само една вистина. Два живота, но само една судбина.

Серијата “Семејни тајни” наскоро започнува со емитување на Алсат за албанските гледачи во Македонија, а оваа година и на Сител. Ѕвездите од “1001 ноќ”, “Бурни времиња” и “Под сенката на врбите” заедно во нова драматична приказна.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Рудници на страста” – нова дневна теленовела на Телма

Нова продукција на Телевиса, теленовела полна со предавствa, интриги, одмазда и моќ. Во главните улоги …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!