Дневни Архиви: 03/04/2019 | 19:12

Телма со реприза и на мини драмата за политичките игри за моќ

Серијата од USA Network во 6 епизоди повторно на Телма Провокативна драмска мини-серија која се занимава со заткулисниот живот на една елитна политичка династија. Што се крие зад сјајните  реклами и шарени билборди. На што се спремни политичарите за исполнување на своите политички амбиции. На крајот семејството секогаш е жртва …

Повеќе »

Нова реприза за мини серијата „Титаник“ наутро на Телма

 Од понеделник до петок во 7 наутро – “Титаник – крв и челик”  „Титаник: Крв и челик“ е телевизиска серија, снимена со буџет од 30 милиони долари за 12 епизоди, која премиерно и ексклузивно во Македонија беше прикажана во 2013 година на Сител телевизија. Сител телевизија успеа меѓу првите телевизии …

Повеќе »