Дневни Архиви: 06/04/2019 | 23:13

Акционата серија „Без граници“ продолжува со нови сезони на Телма

“Без граници”, снимена од продуцентски куќи од САД, Германија, Италија и Франција. Светската премиера, серијата ја имаше на Телевизискиот фестивал во Монте-Карло на 14 јуни 2013. Во САД се емитуваше на NBC, во Италија на Rai 2, а потоа продолжи и во Франција и Србија. Втората сезона беше продуцирана од …

Повеќе »

Алфа започна со емитување на „Шеширот на професорот“

Од оваа сабота (6 април) во 20 часот, телевизија Алфа започна изненадно со емитување на српската серија “Шеширот на професорот Коста Вујиќ”. Во режија на Здравко Шотра, серијата е адаптација на истоимениот роман на Милован Витезовиќ, а со Александар Берчек во главната улога. Коста Вујиќ е главниот лик на серијата, …

Повеќе »

Викенд смеа и незаборавни доживувања со „Наследници“ на Сител

Популарната комедија “Наследници” која се емитува на телевизија Сител од сега само за викенд. Секоја сабота и недела навечер расположете се со згодите и незгодите на Онур, Лале и нивните семејства и пријатели. Таа беше само една обична цвеќарка, а тој богат и згоден бизнисмен. По грешка се запознаа и …

Повеќе »

„Листа за 300“ – ново лиценцирано гејм шоу за викендите на Сител

„Листа за 300“ е квиз шоу со високи парични награди кои на учесниците им дава шанса да станат победат ако ја завршат листата со прашања. Нов лиценциран формат на ITV International, кој на Сител ќе се емитува секоја сабота и недела во 18 часот. Паровите се составени од луѓе кои …

Повеќе »