Дневни Архиви: 13/04/2019 | 23:42

Промо за концертот | Стинг на Градски како лек за Македонија

По рекодрно брзо распродаденото шоу што се одржа во ВИП Аренана на 15.10.2017 годинна (во рамки на 57th & 9th турнејата), Стинг се враќа во Скопје, овој пат со историско стадионско шоу на нашата арена со која сме сите горди „Филип Втори“. Во рамките на турнејата „My songs“ која во …

Повеќе »

Видео | Ново домашно музичко талент шоу – „Ѕвезда број 1“ на 1 ТВ

Ново домашно музичко натпреварување. По М2 потрагите по ѕвезди, Македонски Идол, Кастинг талент шоу… следува ново талент шоу и тоа ексклузивно на 1 ТВ. Жаре Бербер и актерката Нина Деан се водители на шоуто кои тргнуваат во караванот за потрага по следната македонска музичка ѕвезда. Од понеделник до петок јавноста …

Повеќе »

Познатата турска двојка станаа родители, Кемал и Неџла добија син

Главна вест во турските медиуми е породувањето на Фахрије, турската актерка позната за нашата публика по улогата на Неџла од “Кога лисјата паѓаат”. Актерката е мажена за Бурак Озџивит, маркантниот Бали Бег или Кемал од мелодрамата “Карасевда”. Синчето на Кемал и Неџла ќе се вика Каран. Родено е со тежина …

Повеќе »

Алфа не го ажурира веб сајтот, за Волците стојат стари термини на емитување

Телевизија Алфа преку својот официјален сајт не ги информира своите поситетели и гледачи за програмската шема. Па така, никој не може да види и дознае кога оди одредена програма доколку сака да се информира преку веб сајтот на телевизијата. На самиот сајт сѐ уште стојат стари банери на кои турската …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!