Почетна / Телевизија / Големиот солистички концерт на Лозано за Велигден на ТВ 24

Големиот солистички концерт на Лозано за Велигден на ТВ 24

На големиот христијански празник, концертно уживање со Лозано на ТВ 24. Во 22.30 часот ќе се емитува концертот кој Влатко го одржа пред неколку недели во ВИП арената “Борис Трајковски” пред илјадниците фанови.

Гости на концертниот спектакл беа момците од Некст Тајм, а голем дел од колегите како Каролина, Елена, Тамара му дадоа поддршка во публиката. Надеж, Километри, Мандарина, Бонбона, Има ли, Мајко, Јако јако, Жена како ти се само дел од рефрените кои на овој голем празник ќе ги чуете токму преку фреквенцијата на ТВ 24.

Слезе од небото заради наше спасение. Страдаше па заради нас воскресна, се вознесе на небото. Нека силата божја го благослови твоето постоење. Христос воскресна – Навистина воскресна !!!

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Програмска шема за детскиот канал МРТ 5 од 1-7 јуни 2020

1 јуни (2020) – понеделник 07.00 Детски фестивал 07.50 Гормити – анимирана серија 08.10 Детска …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!