Почетна / Сапуници / Видео | Како изгледа „Ла Усурпадора“ од денешен аспект

Видео | Како изгледа „Ла Усурпадора“ од денешен аспект

Вака изгледаше всушност “Злобница” – погледнете и насмејте се

Сигурно многумина се сеќаваат на мексиканските сапуници кои беа многу успешни во Македонија пред 15-20 години. Есмералда, Росалинда, Дивиот ангел, Фиорела, Качора, Касандра, Другата во мене… се само дел од приказните и хероините со кои израснаа денешните генерации. Многумина се согласуваат дека толку “глупости и драма” како во шпанските серии не постои во друг жанр на програма, па токму таа претерана драматичност и забава која ни ја понудија теленовелите ви ја претставуваме на еден интересен начин во следново видео.

Се работи за теленовелата “Злобница”, емитувана на Скај нет телевизија и локалните телевизии, а е една од најпопуларните прикажани во Македонија. Ла Усурпадора е термин кој и ден денес се врзува зa “шпанските серии”.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Трите сестри“ заминуваат на летен одмор, но една од нив останува со вас

Вечерва на Сител телевизија ќе биде емитувана последната епизода за оваа сезона на “Трите сестри”. …

error: Содржината е заштитена!