Почетна / Сапуници / Фото | Ѕвездата на „Луда куќа“ и „Љубов и сè е можно“ се соблече за Бајрам

Фото | Ѕвездата на „Луда куќа“ и „Љубов и сè е можно“ се соблече за Бајрам

Актерката Бурџу Озберк е турска и театарска актерка, позната за нашата публика по главните улоги во актуелните турски комедии “Луда куќа” (Канал 5) и “Љубов и сè е можно” (Сител). Убавата актерка по завршетокот со снимањето на “Љубов и сè е можно” пред два месеци, реши да си приушти време за себе и да одмори.

Таа периодов го привлече вниманието на социјалните мрежи со провокативните пози кои ги направи за празникот Бајрам. Озберк, која прво одмараше на Бали, сега е веќе во Бодрум. И тоа на лежалка во мини бело фустанче.

На прашањето дали ќе биде вклучена во нов проект, Озберк одговори: „Не сакам да работам во моментов. Сакам да одвојам малку време за себе“.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Освен „Грешници“, и „Крваво цвеќе“ обновена за уште една сезона

Маратонската турска сапуница “Крваво цвеќе” доби зелено светло за нова трета сезона. Откако веќе беше …

error: Содржината е заштитена!