Почетна / Серии / Документарната серија „Дива година на Земјата“ на МРТ 1

Документарната серија „Дива година на Земјата“ на МРТ 1

Додека Земјата патува околу Сонцето, дивите животни се движат согласно менувањето на годишните времиња. Како што луѓето го следат сопствениот календар на ритуали и случувања, биолошкиот час на животните се усогласува со физиологијата и ги предвидува ритмичките промени во опкружувањето.

Во текот на годината многу големи природни настани се случуваат со прецизност на часовник. Документарната серија „Дива година на Земјата“ ги прикажува најспектакуларните настани поврзани со миграцијата, повторното раѓање и трансформацијата.

Драматичните 4К снимки, направени во Азија, Австралија, Европа, Африка, Северна и Јужна Америка ни нудат спектакли од кои запира здивот. Документарна серија на МРТ 1 – од понеделник до петок во 11.40 часот претпладне.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Алфа без странска програма, Сител и Телма со најмногу премиери

Која национална телевизија вложува најмногу во премиерна странска програма за своите гледачи, а која најмалку? …

error: Содржината е заштитена!