Почетна / Забава / „Умирем, мајко, умирем“ – ваков неталент немате видено досега

„Умирем, мајко, умирем“ – ваков неталент немате видено досега

 

“Zvijeda NE mozes biti i ti, Mehida Daut”

 

 

Таленти на сите страни. Покрај српските талент шоуа кои се емитуваат, во Босна се снимаат и домашни шоу програми кои имаат за цел – да најдат нови и млади таленти. Па така, во една од емисиите на Хајат телевизија, се појави талентка која се осуди да отпее песна од Драгана Мирковиќ од 1992 година. Вака звучеше тоа во живо и вакви беа реакциите :

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заврши „Фолк Фест Валандово 2024”, прочитајте кои се победниците

Со песната „Темјана”, музика на Ванчо Димитров, текст Огнен Неделковски и аранжман на Љупчо Соколовски, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!