Почетна / Филм / Сабота, 6 април, Телма | Биографската драма „Burden“

Сабота, 6 април, Телма | Биографската драма „Burden“

сабота, 6 април 2024 година – Тежината на уверувањето, Телма телевизија, 22.15 часот

Кога музејот што го слави Кју Клукс Кланот се отвора во мало гратче во Јужна Каролина, идеалистичкиот свештеник Кенеди решава да направи се што е во негова моќ за да спречи зовривање на расните тензии.

Но, членовите на собранието на Кенеди се шокирани кога откриваат дека неговиот план вклучува засолниште на Мајк Бурден, клансмен чии односи и со самохрана мајка и со пријател од средно училиште го принудуваат да ги преиспита своите долгогодишни верувања. Откако Кенеди му помага на Мајк да го остави зад себе своето насилно минато, баптистичкиот проповедник се наоѓа на судир со манипулативниот водач на ККК Том Грифин.

Соочени со тешките закани за себе и за неговото семејство, решителниот Кенеди храбро го следи патот кон мирот, оставајќи ги настрана сопствените стравувања со надеж дека ќе ја излечи својата ранета заедница.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Трилер мистеријата „ Last moment of clarity“ вечерва на Телма

Тој ќе помине три години во тага, сведочејќи за смртта на својата свршеница. Вината за …

error: Содржината е заштитена!