Почетна / МК Сцена / Втор концерт на Владо Јаневски во Македонска Филхармонија

Втор концерт на Владо Јаневски во Македонска Филхармонија

Поради брзото распродавање на првиот концерт, Авалон продукција обезбеди термин за уште една интимна средба со Владо Јаневски во Македонска филхармонија, на 25ти ноември.
Влезниците ќе бидат во продажба од петок (22ри септември) во 09 часот наутро онлајн на ticketx.mk и ширум продажната мрежа на ticketx низ Македонија.

Поради зафатениот распоред на Македонска филхармонија, голема е веројатноста вториот концерт да е и последен при проектот ,,Златни години – Најдоброто од Владо Јаневски”. Бидете брзи…

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Јасмин Алиевски со порака до публиката: „Па како буде…“

Младиот пејач Јасмин Алиевски од Скопје неодамна промовираше ново музичко парче. Станува збор за рефрен …

error: Содржината е заштитена!