Почетна / Филм / „Божиќна елка“, филм на Мето Јовановски за Божиќ на Наша ТВ

„Божиќна елка“, филм на Мето Јовановски за Божиќ на Наша ТВ

На Божик (07.01) во 20:00 часот на Наша ТВ ќе имате прилика да го погледнете филмот „Божикна елка“ на бардот на македонскиот филм и театар Мето Јовановски.

„Божикна елка“ е кратка драмска приказна, преточена во возвишен креативен филмски чин кој раскажува за животниот заплет на една млада девојка и нејзините другари.
Филмот е дело на актерската класа на проф. Мето Јовановски при Универзитетот Еуропа Прима.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Недела, 23 јуни на Телма, 22.15 часот | Воениот трилер „Ѕидот“

За време на војната во Ирак, наредникот на штабот на американската армија Шејн Метјус е …

error: Содржината е заштитена!