Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Пред есенската ТВ шема, следиме кратки политички емисии на Канал 5

Пред есенската ТВ шема, следиме кратки политички емисии на Канал 5

Канал 5 Телевизија и ова лето прави пауза со политичките емисии “Само Вистина” и “Само Интервју”, а како замена за гледачите, но и заполитичките чинители, ја емитува кусата и динамична емисија “Вести плус”.

И гледачите имаат можност да испратат прашања за гостите и тоа на следниот е-меил : [email protected].

Ве молиме доколку сте од политичка партија праќајте од вашите официјални e-mail адреси, а доколку сте граѓани, пишувајте ни од вашата e-mail адреса но прикачете и ваша фотографија, име и презиме – велат од телевизијата.

Во последните денови од жешкото политичко лето, следиме кратки политички дебати и се подготвуваме за есента со новите сезони од добропознатите “Само Вистина” и “Само Интервју”.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вечерва гласаме за бројот 1 на 145 333 за победа на Мики во „Гранд“

Македонскиот идол Мики Секуловски е еден од најсериозните кандидати за победа во големото музичко талент …

error: Содржината е заштитена!