Почетна / Филм / Канадско францускиот СФ трилер „Без здив“ на 14. мај на Телма

Канадско францускиот СФ трилер „Без здив“ на 14. мај на Телма

📅 недела, 14 мај
⏰ 19:45 – Без здив

Метју нема да застане пред ништо за да ја извлече својата 11-годишна ќерка Сара од херметичката комора во која, заради детска болест, живее од нејзиното раѓање. Одеднаш, земјотрес го погоди Париз. Од земјата излегува смртоносна магла од отровен гас.

Паника се шири низ градот. Метју и Ана, мајката на Сара, се меѓу ретките преживеани кои наоѓаат засолниште на покривите и горните катови на највисоките згради. Но, тие мора да ја остават Сара во нејзиниот меур за да избегаат на последниот кат. Како што минуваат часовите, тие се повеќе се загрижени за својата ќерка. Спасувачките екипи не можат да се справат со ситуацијата. Сите надежи дека маглата ќе се расчисти почнуваат да исчезнуваат.

Метју и Ана го бројат времето што останува на батериите што го напојуваат балонот на Сара. Како да ги заменат пред да снема и да ја остават незаштитена од опасноста што се шири? Знаејќи дека можат да сметаат само на себе, и притиснати од времето, мора да најдат начин да се пробијат низ маглата.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Недела, 23 јуни на Телма, 22.15 часот | Воениот трилер „Ѕидот“

За време на војната во Ирак, наредникот на штабот на американската армија Шејн Метјус е …

error: Содржината е заштитена!