Почетна / Спорт / Вечерва сите навиваме за Македонија!

Вечерва сите навиваме за Македонија!

Квалификациите за кошаркарскиот турнир на Олимписките игри во Лондон 2012 започнуваат денеска. Прв противник на нашата репрезентација е Ангола. Средбата меѓу Македонија и Ангола ќе се случи вечерва (понеделник) во 23.00 часот, а преносот во живо ќе се одвива на Сител телевизија. Ангола до сега има играно 5 пати на Олимписките игри. Рангирана е на 13-то место во светот и важи за најдобар тим во Африка.

Им посакуваме добра игра и многу среќа!

 

 

 

 

Martin M. | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МРТ 3 ќе го прикаже ретро финалето на Вардар – Пелистер од 1993 година

Уживање за спортските носталгичари. Во сабота (23 мај 2020), третиот спортско-забавен канал на Македонската телевизија …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!