Почетна / Сапуници / Пуканки се омиленото јадење на Ада од серијата на Канал 5

Пуканки се омиленото јадење на Ада од серијата на Канал 5

Хафсанур Санџактутан или Ада од истоимената серија на Канал 5 е роденa во Истанбул во 2000 година.

Уште на млада возраст се заинтересирала за глума и ја започнала својата кариера на сцената, а награди добива за учество во бројни театарски претстави.

Своето телевизиско деби го има во 2018 година со епизодна улога во “Ѓулпери” (Канал 5), а првата главна улога ја добива на 19 годишна возраст во класичната драма “Ада” која ја следите секоја вечер на Канал 5.

Сликањето и готвењето се нејзина страст, а омилено јадење ѝ се пуканки направени во путер.

Розова ѝ е омилена боја, а мачките ѝ се омилени домашни животинки.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Рудници на страста” – нова дневна теленовела на Телма

Нова продукција на Телевиса, теленовела полна со предавствa, интриги, одмазда и моќ. Во главните улоги …

error: Содржината е заштитена!