Почетна / Филм / 5 мај на Телма | Американскиот крими трилер „Валкан Џекпот“

5 мај на Телма | Американскиот крими трилер „Валкан Џекпот“

📅 петок, 5 мај
⏰ 22:15 – Валкан џекпот

Водачот на криминалната банда Демиен Брукс од неодамна е на условна слобода. Тој беше фатен за време на рација на агенцијата за наркотици во Синелона картелот. Тој повторно се поврзува со својата стара екипа за да ги најде парите што ги украле и закопале пред да бидат уапсени од ДЕА.

Сепак, нив ги надгледува Шериф Такер, пензиониран полицаец кој знае дека Демиен и бандата сè уште не се добри. Пензионираниот шериф ја следи бандата додека тие тргнуваат во потрага по нивниот плен во пустината.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ексклузивно на МТВ 1 телевизиска премиера на „Кајмак“

Најновиот филм на Милчо Манчевски „Кајмак“ оваа недела ќе се емитува на Првиот канал на …

error: Содржината е заштитена!