Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Александра Шијакоска: Сè од што се плашев ми се случи во овие 2-3 години

Александра Шијакоска: Сè од што се плашев ми се случи во овие 2-3 години

Во најновата емисија на „Нешто конкрено” гостуваа некои нови клинци или припадниците на дигиталната ера. Раскажаа дали живеат во виртуелен свет или не, а кога ќе ви откријат и колкави се сумите што ги заработуваат преку своите профили на платформите ќе ги сфатите многу посериозно.

Александра Шијакоска, Ксеија Деспотовска, Александар Динев, Боби Трајковски и Давор Панчевски се ликови кои што на помладите генерации им се и тоа како познати, ја следат нивната работа, ги поддржуваат, а некои и сакаат да станат како нив.

Колку соучениците во еден клас можат да прифатат дека нивниот пријател преку ноќ станува познат со огромна публика и цврста поддршка? Тик-токерот Динев раскажа дека тоа не било баш лесно, напротив, тој откри дека е жртва на булинг во училиштето и оти често не сакал ни да ги посетува часовите од тие причини. Но тоа не е единствениот проблем со кој се соочил овој млад и талентиран тик-токер, имено, Александар се плаши да открие каде живее затоа што, како што вели, му се качувале по прозорци сакајќи да му наштетат.

Колку заработуваат овие млади таленти? Ако ја погледнавте емисијата, слушнавте дека нивните суми на почеток биле симболични, но затоа сега како веќе изградени интернет ликови тие можат да се пофалат со постови кои чинат и над 1.000 евра.

Шијакоска откри дека тајниот рецепт за нејзиниот успех како инфлуенсер е нејзината искреност, луѓето едноставно ја сакаат затоа што се претставува онаква каква што е, а додаде и дека не се доживува себеси како ѕвезда.

Ксенија Деспотовска можеби сега ја знаете како моден блогер, но во емисијата таа откри дека нејзините почетоци се всушност како јутјубер.

А кога сме кај јутјуберите, на гости го имавме најхуманиот. Имено, БОби Битбокс ни откри дека првите финансиски средства што ги заработил тој ги донирал за да се купи опрема на други млади луѓе што сакаат да се занимаваат со оваа работа, но немаат услови.

Давор открива на кој начин ги снима своите рецепти, како дошла идејата за името и кој ги јаде сите тие превкусни јадења што тој ги подготвува.

 „Нешто конкретно” се емитува секоја недела од 17.00 часот на Телма.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вечерва гласаме за бројот 1 на 145 333 за победа на Мики во „Гранд“

Македонскиот идол Мики Секуловски е еден од најсериозните кандидати за победа во големото музичко талент …

error: Содржината е заштитена!