Почетна / Сапуници / Алфа си игра играчки со најавите за репризирања на турски серии

Алфа си игра играчки со најавите за репризирања на турски серии

Во низата репризи на успешни турски серии емитувани на најгледаните македонски телевизии, место на Алфа најде и репризата на “Аси”. Доколку гледачите со задоволство и во огромен број ги следеа премиерно сериите на А1, Сител и Канал 5 години одамна, сега деценија и повеќе потоа, Алфа реши да репризира турски серии на својата програма наместо да понуди нешто ново и премиерно за публиката во 2022 година.

Но, и покрај тоа, очигледно и самата телевизија не знае кога да ја емитува репризата на турскиот хит на Сител. Ако до скоро серијата беше најавувана со старт во понеделник, сега го смени датумот на премиера на репризата. Понеделник стана … четврток.

| ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мексиканската теленовела „Ако нè остават” репризно на Телма

“Ако нè остават” премиерно прикажана на Телма пред неколку месеци, а сега повторно на програмата …

error: Содржината е заштитена!