Почетна / Филм / Четврток, 28 декември | Документарец за Роберт Редфорд на Телма

Четврток, 28 декември | Документарец за Роберт Редфорд на Телма

Роберт Редфорд, со неговата нејасна руса коса и челично сини очи, многумина, особено женските обожаватели, го гледаа како секс симбол, презирен љубовник и смел романтичар.

Но, холивудската ѕвезда беше, и е, многу повеќе од тоа, бидејќи тој е посветен на независното кино, промовирајќи независни режисери и се залага за животната средина и северноамериканските домородни луѓе користејќи ја својата ѕвезда. Документарецот се обидува да се доближи до големата филмска ѕвезда преку стручни интервјуа, филмски извадоци, фестивалски настапи и ретко прикажани приватни кадри. Ќе биде емитуван на Телма во 20.20 часот на 28 декември 2023 година.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Даниел Крег во воената акција „Пркос“ во сабота на МРТ 1

Снимен според вистинска приказна, „Пркос“ е исклучителна приказна за семејството, честа, осветата и спасувањето во …

error: Содржината е заштитена!